Başrollerinde Şehirlerin Yer Aldığı Filmler

0
169

Mekanlarında, sokaklarında ve manzarasında kaybolmak istediğimiz, başrolü şehirlerin üstlendiği filmler Paris’ten Venedik’e pek çok şehre hayran bırakıyor.

1- In Bruges

Martin McDonagh tarafından yazıp yönetilen film Belçika’nın Brugge şehrinde çekildi. Kiralık katil Ray ve Ken, patronları tarafından Belçika’nın en romantik şehri Brugge’a tatile gönderilir. Filmde, bu şehirden nefret eden Ray’in karşılaştığı sürprizleri izleyeceksiniz. Brugge’un güzelliklerini izleyicilere aktaran film tam bir başyapıt.

2- Midnight in Paris

Bir Woody Allen klasiği olan film İsminden de anlaşılabileceği gibi Paris’te geçiyor. Evlenecek olan Amerikalı nişanlı çift Gil ve Inez’in tatil için Paris’e gelmesi ile başlıyor. Filmde Gil’in Paris sokaklarında gece yarısı yaşadığı maceralar anlatılıyor. Gil, zamanla Paris’e büyük bir aşk beslemeye başlıyor.

3- Before Sunrise

Budapeşte-Viyana treninde tesadüfen tanışan Fransız yüksek lisans öğrencisi Celine ile Amerikalı Jesse, 14 saat boyunca Viyana’da yürüyerek dolaşırlar. Viyana’nın eşsiz güzelliklerini görebileceğiniz Before Sunrise filmi izlemeye değer.

4- Before Sunset

Serinin ilk filmi olan Before Sunrise ne kadar Viyana sokakları için izlemeye değerse, Before Sunset filmi de Paris için izlemeye değer. 9 yıl sonra karşılaşan Celine ve Jesse ile Paris sokaklarına kısa bir yolculuk yapabilirsiniz.

5- Vicky Cristina Barcelona

Yönetmenliğini Woody Allen’ın yaptığı filmde Vicky ve Cristina, İspanya’da yaz tatili geçirirler. Yolları ressam Juan Antonio Gonzalo ile kesişen iki kadın ve Gonzalo’nun hikayesi Barcelona’da geçiyor.

6- To Rome with love

Yine bir Woody Allen filmi olan To Rome with love ile Roma’ya hayran kalmamanız imkansız.

7- Lost in Translation

Yönetmenliğini Sofia Coppola’nın üstlendiği, Tokyo’da geçen filmde Bob, Tokyo’ya reklamda oynamak için, Charlotte ise fotoğrafçı olan kocasının peşinden gelmiştir. Bir gece bir otelin barında yolları kesişen çift arasında bir dostlık başlar ve Tokyo’yu birlikte keşfetmeye çıkarlar. Filmimizde bu kez Tokyo sokakları başrol.

8- City of God

Rio de Janerio’nun gecekondu mahallerinde geçen bu film, 60’lı yıllarda geçiyor ve gücünü uyuşturucu savaşlarından olan Tanrıkent’in hikayesini anlatıyor.

9- Wings of Desire

Alman yönetmen Wim Wenders’in kült filmi Wings of Desire, izleyicilerine iki meleğin gözünden Berlin’i kuş bakışı izleme fırsatı veriyor. Film boyunca göreceğiniz Berlin sokaklarındaki muhteşem görüntüler ile büyüleneceksiniz.

10- Notting Hill

90’ların sonu gençlik zamanlarına denk gelmiş herkesin bildiği bu filmin yönetmeliğini Roger Michell üstleniyor. Başrollerinde Julia Roberts ve Hugh Grant’ın olduğu film klasik bir 90’lar komedisi. Film, sizi Londra sokaklarında yolculuğa çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here