Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?

0
169
Erken rezervasyon

Yaz için planladığınız tatili birkaç ay öncesinden uygun ödeme seçenekleri ve indirimlerle satın alma fırsatına erken rezervasyon denir. Genellikle Kasım-Aralık aylarında başlayan erken rezervasyon fırsatları Nisan-Mayıs aylarına kadar devam eder. Erken rezervasyon nasıl yapılır? sorusunun yanıtını aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

Tatilini önceden planlayanlar erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak yurt içi ve yurt dışında en iyi otellerde oldukça uygun fiyatlara konaklama imkânı buluyor. Mayıs ve Ekim ayları arasında tatil yapmak isteyenler 6-7 ay öncesinde planlama yaparak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirler. Bu indirimler seyahat acenteleri tarafından sunuluyor. Erken rezervasyondan yararlanabilmek için sık sık seyahat acentelerinin kampanyalarını takip etmek gerekiyor.

Erken rezervasyon nasıl yapılır?

Tarih belirleyin

Herkesin olduğu gibi sizin de tatile çıkmak isteyeceğiniz ortalama tarih zaten kafanızda bellidir. İster çalışıyor ister çalışmıyor olun erken rezervasyon ile tatilinizi ayarlayacaksanız ve 7 ay önceden plan yapmak risk olarak geliyorsa mutlaka yaptırdığınız rezervasyona iptal sigortası ekletmelisiniz.

Tatile gitmek istediğiniz yeri seçin

Yoğun bir çalışma yılı sizi bekliyorsa eğer dinlenmek isteyeceksiniz ve dinleneceğiniz yerleri seçmelisiniz. Erken rezervasyon genellikle Kıbrıs, Ege ve Akdeniz otellerini kapsar.

Otel araştırın

Seyahat acentelerinin internet sitelerinde erken rezervasyon kampanyalarını gördüğünüz zaman kampanya kapsamında olan tüm otelleri inceleyip, tatiliniz için en uygun oteli seçmelisiniz. Bunun için otelin misafir puanlarına, misafir deneyimlerine ve otel olanaklarına göz atabilirsiniz.

Otelinizi seçin

Otel araştırmanızdan sonra tatilinizi yapabileceğiniz en uygun oteli seçin. Eğer seçtiğiniz otel kampanya kapsamında değilse kampanyaya girmesini beklemek yerine var olan otellerden seçebilirsiniz.

Acentenizi belirleyin

Türkiye’de birden fazla seyahat acentesi olsa bile erken rezervasyon indirimlerinde her birinin fiyatı farklıdır. Siz, size en uygun fiyatı olan seyahat acentesini seçerek iletişime geçebilirsiniz. Acente ile ilgili herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız ve garanticiyseniz popüler firmaları seçmenizde fayda var.

İptal sigortasından yararlanın

Erken rezervasyon kampanyalarının olduğu seyahat acentelerinin çoğunda misafir mağduriyetini önlemek adına yapacağınız rezervasyonlara ücretli iptal sigortası eklenir. Satın alacağınız pakette iptal sigortası varsa tatilinizi iptal etmek zorunda olursanız ödediğiniz ücret iade edilecektir.

Tatilin tadını çıkarın

Uzun bekleyiş sonucunda hak ettiğiniz tatilin tadını çıkarma vakti sonunda geldi. Yapacağınız en iyi tatili, en uygun fiyatlarla ve en uygun zamanda yapmak için erken rezervasyon fırsatlarından mutlaka yararlanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here