Kiosk Check-In Nedir, Nasıl Yapılır?

0
567

Check-in işlemlerinde havalimanlarında bulunan kiosk makinalarından da yararlanabilirsiniz.

Pek çok havalimanında yer alan bu uygulama ile check-in yapmak isterseniz uçuşunuzdan birkaç saat önce havalimanında olmanız gerekiyor.

Cihazın dokunmatik ekranı sayesinde saniyeler içinde işleminizi tamamlayabilirsiniz. Peki, Kiosk check-in nasıl yapılır?

Yolcu kartınızı ya da pasaportunuzu öncelikle cihaza yerleştiriyorsunuz. Aynı zamanda rezervasyon kodu ya da bilet numaranızı da ekrana girebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra karşınıza rezervasyon bilgileriniz çıkacaktır.

Eğer istiyorsanız koltuk seçiminizi, ekstra bir ödeme yapmanız gerekiyorsa kredi kartı bilgilerinizi ekranda girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Onay ekranı ile birlikte cihaz sizin biniş kartınızı basılı bir şekilde verecektir ve check-in işleminiz tamamlanacaktır.

Havalimanında zaman kazanmaya yarayan kiosk check-in yöntemi seyahatlerin en büyük yardımcısı. Uzun kuyrukların kurtarıcısı olan bu tür check-in uygulamaları zamanla yarışanların en popüler uygulamaları. Uçuş yapacağınız havalimanında kiosk cihazı olup olmadığını havalimanının web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Göz At: Online Check-In Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here