Online Check-In Nasıl Yapılır?

0
426

Uçuşunuz için gerekli olan mobil biniş kartınızı, ister mobil web sitesi üzerinden isterseniz havayolu şirketinin telefon uygulaması üzerinden temin edebilirsiniz.

Bir kare kod olan mobil biniş kartı, uçuşunuzda size kolaylık sağlayacaktır.

Online check-in nasıl yapılır? Check-in yaparken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Uçak biletinizi aldığınız havayolu firmasının web sitesi üzerinden ya da mobil uygulaması üzerinden check-in işlemini başlatabilirsiniz.

Check-in ekranından gerekli bilgileri doldurarak kontrol edin ve ilerleyin. Uçuşunuzu ve koltuk seçiminizi yaparak işleminizi tamamlayın.

PNR kodunuz, Ad-Soyad bilgilerinizi kontrol edildikten sonra cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gelecek. Gelen mesajdaki bağlantıya ya da e-posta hesabınıza gönderilen bağlantıya tıklayarak son adımı onaylayın.

Bu adımı da tamamladıktan sonra son gelen e-posta’da biniş kartı şeklinde bir kare kod olacak. Gelen kare kod sizin mobil biniş kartınız. Gelen e-posta ile birlikte check-in işleminiz tamamlanmış olur.  

Check-in işleminin uçuştan ne kadar öncesinde yapılmaya başladığı havayolu firmasına göre değişiyor. Bazı havayolları için bu süre 72 saat iken, bazı havayolları için 24 saat olarak belirlenmiştir.

Havalimanına gittiğinizde bagaj teslimi yapmayacaksanız, yanınızda kabine alabileceğiniz boyutlarda bir bagajınız varsa sıra beklemeden direkt kapıya gidip, uçağa binerken görevliye e-postanıza gelen kare kodu göstermeniz yeterli olacaktır.

Tabi burada dikkat etmeniz gereken nokta aktif bir internet bağlantınızın olmasıdır. İnternet bağlantınız yoksa, havalimanında da kullanabileceğiniz ücretsiz wi-fi gibi bir imkan yok ise yola çıkmadan önce gelen kare kodun ekran görüntüsünü alarak saklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here