Seyahat Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

0
394

Seyahat sigortası, yurt içi ve yurt dışıseyahatlerinde karşılaşılabilen hastalık, bagaj kaybı, kaza gibi risklerigüvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Seyahat sigortası satın alırken, poliçenin başlangıç ve bitiş tarihlerine,seyahat edecek kişi sayısına ve seyahat edeceğiniz ülkenin varsa vizeşartlarına uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

Farklı gün ve süreler için ayarlanabilir olan seyahat sigortasını tatilde bulunduğunuz süreye göre tercih etme hakkınızvardır. Seyahat için ihtiyacınız olan sigorta süresini belirleyerek istediğinizzaman dilimi için sigorta satın alabilirsiniz.

En az 1 haftalık, en fazla ise 1 yıllıkolarak düzenlenebilen seyahat sigortasının ücretlendirmesi de süreye göre değişiklik gösteriyor. Sigorta şirketlerine göre değişen teminatlar ile ilgili bilgi alarak size en uygun olan sigortaya sahip olabilirsiniz.

Seyahatlerinizde beklenmedik hastalık, kazaya da bagaj kaybolması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Seyahat sigortasıyaptırarak ise kendinizi ve tatilinizi güvence altına almış olursunuz.

Göz At: Yurt Dışı Çıkış Harcı Nedir, Nereye Ödenir? 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here