Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler

0
194

Sık sık yurt dışı seyahatlerine çıkanların bileceği gibi kur farkı nedeniyle, bulunduğunuz ülkeye göre masraflar oldukça fazla tutabiliyor. Türk lirasının değerli olduğu ülkeler ise ekonomik bir yurt dışı tatilini mümkün hale getiriyor. Hem yurt dışında tatil yapayım hem de ekonomik olsun diyenler için rehber yazının devamında…

Sırbistan

Türk lirasının değerli olduğu ülkeler sıralamasında liste başı Sırbistan’a ait. Ekim 2020 itibariyle 1 Türk lirası 12,65 Sırbistan dinarına eşit. Tatil için ayırabileceğiniz bütçe 2.000 Türk lirası ise bu da bugünkü kur ile 25.292,93 Sırp dinarına denk geliyor. Sırbistan ayrıca Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği ülkeler arasında yer alıyor.

Moldova

Yalnızca kimlik ile seyahat edilebilecek ülkelerden olan Moldova, yurt dışında ekonomik tatil yapılabilecek yerler arasında yer alıyor. Ekim 2020 itibariyle 1 Türk lirası 2,13 Moldova leyi yapıyor. 2.000 TL olan tatil bütçeniz burada 4.260,73 Moldova leyi yapıyor. Gece hayatı oldukça renkli olan Moldova’da restoranlar da çok ucuz.

Ukrayna

Ukrayna’da görülecek ve yapılacak pek çok aktivite var. Bunların hepsini yapmak için bol paranız olmasına gerek yok. Türk lirasının değerli olduğu ülkelerden olan Ukrayna’da Ekim 2020 itibariyle 1 Türk lirası 3,57 Ukrayna grivnası yapıyor. Sadece yeni kimlikle girebileceğiniz Ukrayna’da görülecek ve yapılacak pek çok şey bulunuyor.

Makedonya                                        

Büyük İskender’in memleketi Makedonya’da başlıca görülecek yerler Üsküp, Ohrid ve Bitola. Hem vizesiz hem de ekonomik tatil yapmak isteyenlerin ideal adresi olan Makedonya, Türk lirasının değerli olduğu ülkeler arasında. Ekim 2020 itibariyle 1 Türk lirası 6,61 Makedon dinarı yapıyor. Konaklama ve yeme-içmenin oldukça ucuz olduğu ülkeye gitmek isterseniz bütçenizi çok düşünmenize gerek yok.

Macaristan

Muhteşem ortaçağ mimarisi ile bilinen Macaristan’da tatil yapmak isterseniz 1 Türk lirası tam tamına 39,17 Macar forinti yapıyor. Macaristan’ın en popüler yeri olan Budapeşte’de her bütçeye uygun konaklama ve yeme-içme yeri bulabilirsiniz.

Endonezya

Endonezya’nın para birimi TL karşısında o kadar değersiz ki para bozdurduğunuzda elinize tomar tomar para alıyorsunuz. 2020 yılı Ekim ayı itibariyle 1 Türk lirası 1.860,12 Endonezya rupisi yapıyor. Endonezya’ya ulaşım biraz pahalı olsa da ülke içinde ekonomik bir tatil sizi bekliyor.

Arjantin

Arjantin’e seyahat biraz masraflı olsa da ülkenin para birimi Türk lirasının gerisinde kalıyor. 2020 Ekim itibariyle 1 Türk lirası 9,76 Arjantin pesosuna eşit. Tangonun anavatanını görmek için Arjantin’e gitmek isterseniz uçak biletinizi önceden almanız gerekiyor.

Tayland

Türk lirasının değerli olduğu ülkelerden bir diğeri ise Tayland. Kim istemez Phuket Adası’nda ucuza tatil yapıp, denize girmek. 2020 Ekim ayı itibariyle 1 Türk lirası yaklaşık 3,93 Tayland bahtı yapıyor. Tatil yapmak her ne kadar ekonomik olsa da aradaki uzun mesafeden dolayı uçak biletleri her daim pahalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here