Vizesiz Gidilebilen Ülkeler

0
176

Yurt dışında tatil yapmak istiyorum ama vize almak için uğraşmak istemiyorum diyorsanız yalnızca pasaportla gidebileceğiniz vizesiz ülkeler yazının devamında…

İşte özgürce gidebileceğiniz vizesiz ülkeler…

Avrupa

Avrupa Birliği’nde yer alan ülkeler Türkiye için Schengen Vizesi istiyor. Ancak Doğu Avrupa’da hala vizesiz gidilebilen ülkeler var. Rusya, Arnavutluk, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, KKTC, Makedonya, Moldova, Surbistan ve Ukrayna’ya vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Asya

Asya kıtasında yer alan vizesiz gidilebilen ülkeler sayısı biraz fazla. Azerbaycan, Tayland, Bahreyn, Gürcistan, Endonezya, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Lübnan, Malezya, Sri Lanka, Ürdün ve Katar Asya kıtasındaki vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında yer alıyor.

Güney Amerika

Güney Amerika’ya seyahat etmek isterseniz Arjantin, Bolivya, Brezilya, Ekvador, Nikaragua, Kolombiya, Paraguay, Peru, Şili, Uruguay ve Venezuela’da 90 gün vizesiz kalabilirsiniz.

Orta ve Kuzey Amerika

Antigua ve Barbuda, Bahamalar, Barbados, Belize, Britanya Virgin Adaları, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala, Haiti, Honduras, Jamaika, Kosta Rika, Meksika, Panama, Saint Kitts ve Nevis Adaları, Saint Vincent ve Grenadines Adaları, Trinidad ve Tobago, Turks ve Caicos Adaları vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkelerden.

Afrika

Afrika’da yer alan vizesiz gidilebilen ülkeler ise şöyle; Kenya, Tanzanya ve Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Libya, Mauritus, Botswana, Ruanda, Seyşeller, Sudan, Tunus ve Zambiya.

Okyanusya

Cook Adaları, Fiji, Palau, Samoa, Tuvalu ve Vanuatu da Okyanusya’da bulunan vizesiz gidilecek ülkeler sıralamasına giriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here