Yurt Dışı Kış Tatili Önerileri

0
517

Kış aylarını kış gibi geçirmek ve tatilinizi kışın değerlendirmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Soğukların yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde yazı sevmeyenler için yurt dışında kış tatili yapabileceğiniz yerleri derledik.

Bruges / Belçika

Bruges

Romantik bir kış tatili hayal ediyorsanız Bruges tam size göre. Şehrin ışıkları, mimarisi içerisinde kendinizi orta çağa gitmiş gibi hissedebilirsiniz. Fiyatlar cep yaksa da bu muhteşem şehir her şeye değer. Bruges’da sıcak şarap eşliğinde kanal turu yapabilir, kendinizi bir masalın içindeymiş gibi hissedebilirsiniz.

Hallstatt / Avusturya

Hallstatt

İnstagram’da sık sık karşılaştığımız, gezginlerin en popüler rotası Hallstatt, Unesco tarafından korunan küçük bir köy. 1000’e yakın nüfusu olan Hallstatt’ın her mevsimi güzel ancak kışı bir başka güzel. Huzur dolu bir tatil istiyorsanız çok düşünmenize gerek yok.

Prag / Çek Cumhuriyeti

Prag

‘Prag’ı bir de kışın görün’ cümlesini siz de duymuşsunuzdur. Petrin Tepesi’ne çıkıp çatıları karlarla dolmuş şehri izlemekten daha güzel ne var şu hayatta. Yaz aylarında bile oldukça serin olan Prag, kış tatili yapmak isteyenler için ideal rotalardan biri.

Tallinn / Estonya

Tallinn

Bruges gibi Orta Çağ kenti olan Tallinn aynı zamanda Hallstatt gibi Unesco tarafından Dünya Mirası listesine eklenerek koruma altına alınmış. Sakin ve huzur dolu bir tatil hayal ediyorsanız şehre yukarıdan bakmak, sokaklarında dolaşma ve bol bol tarih dolu fotoğraf için Tallinn’i seçebilirsiniz.

Kopenhag / Danimarka

Kopenhag

Kış deyince sizin de aklınıza İskandinav ülkeleri geliyor mu? O zaman festivallerin şehri Kopenhag sizin için uygun olabilir. Oldukça hareketli bir gece hayatı olan Kopenhag’da gündüz şehir tut ya da kanalda tekne turuna çıkabilirsiniz.

Amsterdam / Hollanda

Amsterdam

Keskin soğuklar tam size göre ve kat kat giyinmeyi sevenlerdenseniz Amsterdam tam size göre. Soğuğa fazla dayanamıyorsanız da Amsterdam Müzesi’ni, Anne Frank’ın evini, Van Gogh Müzesi’ni gezebilir, bira seviyorsanız Heineken bira fabrikasında bira yapabilirsiniz.

Salzburg / Avusturya

Salzburg

Avusturya’nın dördüncü büyük şehri Salzburg, Mozart’ın doğum yeri ve muhteşem eserlerinin bestesini yaptığı yer olarak biliniyor. Bol saraylı bir şehir olan Salzburg’da Mirabell Sarayı, Arenberg Sarayı ve Aigen Sarayı’nı görmeden dönmemelisiniz.

Zürih / İsviçre

Zürih

Kasvetli kış seviyorsanız size ‘Kusursuzluğun Başkenti’ Zürih’i öneriyoruz. Tam bir düzen şehri olan Zürih’te şehrin gürültüsünden uzak durmak isterseniz Belvoir Park’a gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here